Drukuj Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startowš 23 maj Iwony, Dezyderego i Kryspina

Kurs spawalnictwa

25 i 27 lutego 2014 roku po raz drugi uczniowie naszej szkoły z klas  II TEL i II TM, których wychowawcami są p. J.Kresiński i p. A.Wójcik uczestniczyli w pokazie i szkoleniu z zakresu spawalnictwa pod patronatem Politechniki Częstochowskiej, zorganizowanym w zakładzie – hurtowni stali ULAMEX w Zawadzie 144. W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z obecnie stosowanymi spawalniczymi technikami łączenia metali, następnie w czasie warsztatów, połączonych z pokazem, mieli możliwość ćwiczyć spawanie na wcześniej przygotowanych próbkach. Pod koniec ćwiczeń zorganizowany był konkurs na "najlepszą spoinę". Nasz uczeń Kamil Ksyta z klasy II TEL, zajął I miejsce. W nagrodę otrzymał upominki sponsorowane przez organizatorów, czyli Politechnikę Częstochowską i ULAMEX. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty odbycia szkolenia z zakresu spawania firmowane przez wydział Mechaniki i Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej.

Posted on 26 Mar 2014 by admin
Finał XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu z zakresu Rachunkowości

W dniach 7-8 marca 2014 roku odbył się finał XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu z zakresu Rachunkowości, organizowanego przez Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej oraz Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie.

Konkurs, podobnie jak olimpiady przedmiotowe jest trzystopniowy: I etap edukacyjny i II etap kwalifikacyjny organizowane są przez Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie, zaś III etap składający się z testu oraz projektu, wykonywanego za pomocą oprogramowania finansowo-księgowego organizuje Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. W I etapie wzięło udział ponad 10.000 uczniów z 301 szkół ekonomicznych z terenu całej Polski. Do finału (III etap) zakwalifikowało się 64 uczestników. W tym tylko 39 osób przeszło pomyślnie etap I .W ścisłej czołówce znalazła się Agata Zięba uczennica klasy 4TE. Serdecznie gratulujemy.

Posted on 18 Mar 2014 by admin
Warsztaty ekonomiczne

17 marca 2014r w  naszej szkole odbyły się warsztaty ekonomiczne z udziałem  pracowników Urzędu Skarbowego w Opocznie. Dotyczyły one rozliczenia podatku dochodowego osób fizycznych i prawnych oraz możliwości składania deklaracji w formie elektronicznej. Uczniowie wykazujący się dużą aktywnością zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej "Rozszerzenie kompetencji w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego".

Posted on 18 Mar 2014 by admin
Tydzień optymizmu

W dniach od 17 do 22 marca 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie realizujemy projekt „TYDZIEŃ OPTYMIZMU”. Do udziału w tej sympatycznej zabawie zapraszamy wszystkich – uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi szkoły. Oto kolory na każdy dzień:

Zielony Poniedziałek

Czerwony Wtorek

Brązowa Środa

Niebieski Czwartek

Różowy Piątek

Żółta Sobota

UWAGA NAGRODA!!!!!

Dla klasy, która w tygodniu optymizmu uzyska 100% frekwencję, przewidziana jest nagroda*** - klasowe wyjście na pizzę

Posted on 16 Mar 2014 by admin
Goście ze Straży Miejskiej

W dniu 03.03.2014 w Naszej Szkole gościli pracownicy Straży Miejskiej w Opocznie. Celem spotkania było zapoznanie uczniów klasy 1TEH z rodzajami wykroczeń oraz ich konsekwencjami. Ważnym zagadnieniem poruszanym na spotkaniu były formy przemocy i ich przeciwdziałanie.

Posted on 12 Mar 2014 by admin
Zakończenie konkursu Rusz Głową

Rozwiązanie konkursu "Rusz Głową" nastąpiło 7 marca 2014r. o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Opocznie. W spotkaniu uczestniczyli fundatorzy nagród, organizatorzy, finaliści i ich opiekunowie. Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie dla uświetnienia uroczystości przygotowali część artystyczną.

Osoby nagrodzone, które nie przybyły do Starostwa na zakończenie konkursu proszone są, aby odbierały nagrody w sekretariacie naszej szkoły.

Posted on 10 Mar 2014 by admin
Warsztaty norwidologiczne

W naszej szkole organizowane przez panie Izabelę Kowalczyk i Jolantę Studnicką warsztaty poświęcone Cyprianowi Norwidowi stały się już tradycją. W tym roku po raz piąty poprowadziła je Anna Kubicka (do ubiegłego roku doktorantka na Wydziale Polonistyki UW, w chwili obecnej doktor nauk humanistycznych UW). Spotkanie odbyło się 22 lutego 2014 w sali polonistycznej nr 107. Adresatami warsztatów byli uczniowie klas drugich Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Mechatronicznego i Analitycznego.

Posted on 06 Mar 2014 by admin