Drukuj Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startowš 29 marzec Wiktoryna, Helmuta i Eustachego

Radiola funkcjonuje już od kilkunastu lat.

Podstawowe zadania Radioli to:

• wszechstronne uwrażliwienie uczniów w zakresie wiedzy muzycznej
    i szerzenie pozytywnych wartości przez muzykę

• pełnienie funkcji rozrywkowej i informacyjnej

• współdziałanie z Dyrekcją i Radą Pedagogiczną Szkoły w realizacji zadań Szkoły

Zadania te realizuje Redakcja Radiowęzła Szkolnego, która ściśle współpracuje z Samorządem Uczniowskim oraz Dyrekcją Szkoły.

W roku szk. 2013/14 została wymieniona instalacja nagłaśniająca, dzięki czemu wszelkiego rodzaju informacje i komunikaty mogą być przekazywane na bieżąco podczas przerw międzylekcyjnych.

Wolny czas podczas przerw międzylekcyjnych zapełniany jest przez codzienne, interaktywne audycje muzyczne, w tworzeniu, których mogą brać udział wszyscy uczniowie szkoły (dedykacje, życzenia itd).

Dodatkowym obowiązkiem Redakcji Radioli jest nagłaśnianie wszelkich imprez szkolnych takich jak apele, akademie czy dyskoteki (przy współpracy z Radą SU).

Funkcje Opiekuna Radioli pełni profesor Robert Szulc.